Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z lipiec, 2016

takie tam - o obróbce :)

Dzisiaj na pewnym portalu informacyjnym trafiłam do zdjęć pokazujących piękno Polski. Przemyślane, staranne kadry i świadoma obróbka. A pod nimi wylewający się na fotografa hejt typu: "piękny fotoszop" itp.
Wiele razy powtarzałam już, że moim zdaniem zdjęcia należy retuszować. Zwłaszcza fotografi, które aspirują do bycia "artystycznymi" (cokolwiek to znaczy),  których autor jest twórca a nie biernym odtwórcą. Fotografia stanowi wtedy odbicie  pewnej wizji a nie podaniem wiernego (a czy to możliwe??) oblicza jakiegoś zakątka świata.
Autorowi owych zdjęć gratuluję oka i szczęścia do pięknych kadrów i życzę cierpliwości bo dyskutowanie z fundamentalistami w jakiejkolwiek dziedzinie (także w fotografii niestety) nie ma sensu. Ciekawe jednak, czy te same osoby byłyby zachwycone pokazaniem swoich nieretuszowanych portretów :D

Na górze zdjęcie w podczerwieni - czy to już za duża obróbka? :D

wszystko przez kawę ...

Stara prawda mówi, że jak się nie rozwijasz to się cofasz. To powiedzenie ma rację bytu i w fotografii. Fotograf ciągle się uczy. A przynajmniej powinien. Gdy przestaje – przestaje się rozwijać a zaczyna cofać i powielać. Nasze umiejętności i patrzenie na świat muszą ewoluować. Muszą się zmieniać bo tylko wtedy będziemy robić coraz lepsze zdjęcia. W innym przypadku będziemy robić ciągle te samo zdjęcie a tylko obiekt trochę się zmieni bo będziemy powtarzać ciągle te same bezpieczne kadry. Wielu fotografów w pewnym momencie dochodzi do pewnego poziomu umiejętności i nagle przestaje szukać dalej … dlaczego? Po co wrzucamy zdjęcia na portale foto? By się uczyć czy by się dać ukształtować na modłę i podobieństwo najpopularniejszych trendów? Czasami tak bardzo chcemy usłyszeć „wspaniałe zdjęcie”, że robimy je nie tak jak byśmy to sami widzieli tylko tak by się podobała. No i powstaje ciągle taki sam bezpieczny, ładny ale nijaki bo powtarzalny portret, krajobraz, kwiatek czy motylek. Czasa…

Muzeum Narodowe - Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach

Trochę wnętrz :)) Tak, tak - była tam ale teraz nie ma ;)


Pola w Śniadce Drugiej

Bardzo malownicze pola na których spędziliśmy dwa zachody słońca i jeden wschód :D:)

Zagroda Czernikiewiczow w Bodzentynie

Klimatyczne miejsce, część Muzeum Wsi Kieleckiej.Fotogeniczne, fajne miejsce :)

świt na Łyścu

Łysiec - Łysa Góra - Święty Krzyż: trzy nazwy tego samego miejsca. Nastrojowego, pięknego miejsca. grupa normalnych inaczej wybrała się tam na wschód słońca w ramach warsztatów Ewy i Piotra.

Wcześnie to było... wcześnie ... :D

Kilka moich ujęć

Szalona grupa:)
Schodząc zajrzeliśmy do buka Jagiełły
A na samym dole spotkaliśmy zygzakowatą ...