Nota prawna

Wszelkie treści zamieszczone na blogu (zarówno teksty, jak i zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.

Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nie oddaję zdjęć za za darmo.

środa, 24 lutego 2016

Dlaczego lubię czarnobiel.
Bardzo lubię fotografię czarno-białą. Wbrew pozorom nie daje ona mniej środków wyrazu niż kolorowa. Daje tylko inne … Główną rolę grają tu kontrast, kontur, struktura i faktura. Zupełnie inaczej, mocniej, można pokazać światło i cień. To gra światła z cieniem, znacznie bardziej niż w fotografii kolorowej, kształtuje obraz. Dzięki czarno-bieli możemy wydobyć z kadru coś czego nie widać na pierwszy rzut oka – nadać specyficzny wydźwięk i nastrój fotografii. Jednak by to zrobić nie wystarczy zwykła desaturacja – trzeba pobawić się kanałami kolorów – wtedy wychodzą ciekawe rzeczy.


 Oba kadry z opactwa w Sulejowie.

sobota, 6 lutego 2016

Zakład w Maleńcu

Zabytkowy zakład Hutniczy to miejsce bardzo malownicze, życzliwe fotografującym i mało znane.Wcześniejsze zdjęcia można ogladać tutaj. 
To tylko część zdjęć zrobionych tam przeze mnie :)

 http://maleniec.pl/