Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego lubię czarnobiel.
Bardzo lubię fotografię czarno-białą. Wbrew pozorom nie daje ona mniej środków wyrazu niż kolorowa. Daje tylko inne … Główną rolę grają tu kontrast, kontur, struktura i faktura. Zupełnie inaczej, mocniej, można pokazać światło i cień. To gra światła z cieniem, znacznie bardziej niż w fotografii kolorowej, kształtuje obraz. Dzięki czarno-bieli możemy wydobyć z kadru coś czego nie widać na pierwszy rzut oka – nadać specyficzny wydźwięk i nastrój fotografii. Jednak by to zrobić nie wystarczy zwykła desaturacja – trzeba pobawić się kanałami kolorów – wtedy wychodzą ciekawe rzeczy.


 Oba kadry z opactwa w Sulejowie.

Komentarze

  1. No genialnie Ci to wychodzi! Jestem pod wielkim wrażeniem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię zdjęcia ze schodami - często jest to bardzo hipnotyzujący widok. Szczególnie widok na klatkę schodową z góry.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Radkowice po raz nie wiem który :)

Bardzo lubię to miejsce - klimatyczny drewniany kościółek położony w urokliwym miejscu. Wielkanocny wieczór spędziłam marznąc, fotografując go ponownie :)
Na faceliowym polu szczęścia

Muszę przyznać, że ostatnio zaniedbywałam bloga - ale nie dlatego, że nie robiłam zdjęć :)) Postaram się poprawić :)
Kilka zdjęć z wypadu z moim Małym Szczęściem na pole facelii.

Postanowienie noworoczne :)

W tym roku postanowiłam poświęcać więcej czasu na bloga. Ciekawe czy się uda )

Na razie wrzucam kilka zdjęć z noworocznego wypadu. Konie na śniegu cudnie się prezentowały. A wszystko to dzięki Stajni Artystycznej Marcinków. Pozdrawiam!