Nota prawna

Wszelkie treści zamieszczone na blogu (zarówno teksty, jak i zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.

Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nie oddaję zdjęć za za darmo.

niedziela, 25 stycznia 2015

Bodzentyn pod gwiazdami

Uzupełnienie tego wpisu sprzed dwóch lat. Zdjęcia, których wcześniej nie obrobiłam bo nie potrafiłam poradzić sobie z sodówami no i oprogramowanie było gorsze ... Teraz wycisnęłam z tych staroci tyle:

sobota, 24 stycznia 2015

piątek, 16 stycznia 2015

styczniowy wieczór ...

Temperatura zdecydowanie nienormalna jak na styczeń ... pogoda zwariowała ... zamiast zimowych fot - późno jesienne :) 

Młoda Miotła chyba jednak zadowolona :)

wtorek, 13 stycznia 2015

Dwór obronny w Podzamczu Chęcińskim

Powstał na początku XVII wieku na rozkaz starosty chęcińskiego Jana Branickiego na miejscu folwarku. Po spustoszeniu Chęcin, w tym zamku chęcińskiego, przez Szwedów w czasie Potopu do Podzamcza przeniesiono siedzibę starosty chęcińskiego i rozbudowano dwór. Na początku XVIII wieku, w związku z odbudową Chęcin, starosta opuścił Podzamcze, a sam dwór pełnił już tylko rolę folwarku.środa, 7 stycznia 2015

Gwiazdy nad Kamienną

Coś co bardzo rzadko robię - gwiazdy. Po prostu brak u mnie warunków do fotografowania gwiazd: za jasno za dużo świateł. A jednak zawsze mnie tego typu fotografia pociągała. Postanowiłam spróbować co się da w moich prawie miejskich warunkach. Temperatura była zabójcza: 10 na minusie ale śniegu mniej niż w mieście znaczy prawie wcale. Ciekawe czy doczekamy prawdziwej mroźnej zimy :)
A tu to co mi wczoraj wyszło - łuna od Starachowic nadawała całkiem fajny poblask na niebie.


Doświetlając sobie teren lampą można i siebie uchwycić - jedna z pierwszych prób doświetlania - potem dałam sobie spokój :P

A potem niebo zrobiło się brzydkie pomarańczowe od tych sodów mimo, że gwiazdy wtedy przepięknie i było straszliwie zimno ... wracałam szyyyyybko do samochodu i do domu  :)

sobota, 3 stycznia 2015

Styczniowe Brody

Dawno nie fotografowałam... oj dawno. Dzisiaj w końcu wybrałam nad zalew Brody. Miałam nadzieję na malowniczy zachód a potem gwiazdy ... jednak wiało tak że statywu rozstawić nie można było, a chmury wirowały  na wszystkie strony.  Światło też mogło być ciekawsze - wyszło jak wyszło :) ale humor poprawiło :)