Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z styczeń, 2015

PIGUŁY!

no tak ... zima... dzieci ... piguły ... fajnie :)
;))

Bodzentyn pod gwiazdami

Uzupełnienie tego wpisu sprzed dwóch lat. Zdjęcia, których wcześniej nie obrobiłam bo nie potrafiłam poradzić sobie z sodówami no i oprogramowanie było gorsze ... Teraz wycisnęłam z tych staroci tyle:

uzupełnienie ...

W zakładce the best of uzupełniłam zdjęcia. Umieszczam tam fotografie jakie uważam za najlepsze moje wykonane w danym roku.

styczniowy wieczór ...

Temperatura zdecydowanie nienormalna jak na styczeń ... pogoda zwariowała ... zamiast zimowych fot - późno jesienne :)
Młoda Miotła chyba jednak zadowolona :)

Dwór obronny w Podzamczu Chęcińskim

Powstał na początku XVII wieku na rozkaz starosty chęcińskiego Jana Branickiego na miejscu folwarku. Po spustoszeniu Chęcin, w tym zamku chęcińskiego, przez Szwedów w czasie Potopu do Podzamcza przeniesiono siedzibę starosty chęcińskiego i rozbudowano dwór. Na początku XVIII wieku, w związku z odbudową Chęcin, starosta opuścił Podzamcze, a sam dwór pełnił już tylko rolę folwarku.Gwiazdy nad Kamienną

Coś co bardzo rzadko robię - gwiazdy. Po prostu brak u mnie warunków do fotografowania gwiazd: za jasno za dużo świateł. A jednak zawsze mnie tego typu fotografia pociągała. Postanowiłam spróbować co się da w moich prawie miejskich warunkach. Temperatura była zabójcza: 10 na minusie ale śniegu mniej niż w mieście znaczy prawie wcale. Ciekawe czy doczekamy prawdziwej mroźnej zimy :)
A tu to co mi wczoraj wyszło - łuna od Starachowic nadawała całkiem fajny poblask na niebie.


Doświetlając sobie teren lampą można i siebie uchwycić - jedna z pierwszych prób doświetlania - potem dałam sobie spokój :P

A potem niebo zrobiło się brzydkie pomarańczowe od tych sodów mimo, że gwiazdy wtedy przepięknie i było straszliwie zimno ... wracałam szyyyyybko do samochodu i do domu  :)

Styczniowe Brody

Dawno nie fotografowałam... oj dawno. Dzisiaj w końcu wybrałam nad zalew Brody. Miałam nadzieję na malowniczy zachód a potem gwiazdy ... jednak wiało tak że statywu rozstawić nie można było, a chmury wirowały  na wszystkie strony.  Światło też mogło być ciekawsze - wyszło jak wyszło :) ale humor poprawiło :)