Przejdź do głównej zawartości

"piękna modelka"

Obserwacji portali fotograficznych ciąg dalszy.

Zastanawia mnie mieszanie dwóch pojęć: jakości technicznej zdjęcia i tego co jest na zdjęciu. Np komentarz typu "jaka piękna modelka" i bach - najwyższa ocena.  Czy portale fotograficzne to miejsce gdzie ocenia się urodę modelek? Tak chyba być nie powinno. Walory fotografowanych pań/panów można komentować na portalach typu MaxModels - na portalach stricte fotograficznych to nie powinno mieć miejsca. Wydaje mi się, że początkujący amatorzy fotografii nie potrafią rozgraniczyć dwóch rzeczy: zdjęcia (które powinno być poddawane ocenie) i tego co się na zdjęciu znajduje. A poddawane ocenie powinny być umiejętności fotografa i to co fotograf potrafi wycisnąć ze swojego sprzętu. Nie uroda modelki. To w jaki sposób autor pokazuje to co widzi.

Taki apel ode mnie: komentujmy, oceniajmy zdjęcia i umiejętności fotografa a nie to co pokazuje.
Komentarze

 1. Dlatego też "zabawę" z portalami fotograficznymi zakończyłam już jakiś czas temu, porad nie szukam w komentarzach pod własnymi zdjęciami tylko oglądając strony mistrzów (każdy ma swoich) i czytając porady tam gdzie naprawdę można je znaleźć (książki, gazety fotograficzne czy inne poradniki). Z komentarzy przeważnie dowiadujemy się jaka to ładna modelka czy model na zdjęciu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko czasami człowiek chciałby się jednak czegoś dowiedzieć - niekoniecznie tego, że cudna modelka :)

   Usuń
 2. Poziom komentarzy na portalach fotograficznych zwykle jest marny (zdarzają się pojedyncze wpisy które mogą być nieco bardziej wartościowe ale to są rodzynki). Zazwyczaj albo się wszyscy wszystkim podlizują, żeby samemu otrzymać pozytywne komentarze albo jak ktoś podpadnie (bo komuś napisze coś niepochlebnego) to co by nie pokazał to zawsze będzie źle i do d...
  Przykre to... ale tak właśnie to postrzegam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Radkowice po raz nie wiem który :)

Bardzo lubię to miejsce - klimatyczny drewniany kościółek położony w urokliwym miejscu. Wielkanocny wieczór spędziłam marznąc, fotografując go ponownie :)
Na faceliowym polu szczęścia

Muszę przyznać, że ostatnio zaniedbywałam bloga - ale nie dlatego, że nie robiłam zdjęć :)) Postaram się poprawić :)
Kilka zdjęć z wypadu z moim Małym Szczęściem na pole facelii.

Postanowienie noworoczne :)

W tym roku postanowiłam poświęcać więcej czasu na bloga. Ciekawe czy się uda )

Na razie wrzucam kilka zdjęć z noworocznego wypadu. Konie na śniegu cudnie się prezentowały. A wszystko to dzięki Stajni Artystycznej Marcinków. Pozdrawiam!