Nota prawna

Wszelkie treści zamieszczone na blogu (zarówno teksty, jak i zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.

Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nie oddaję zdjęć za za darmo.

wtorek, 23 grudnia 2014

życzenia :)Zastanawiałam się czego Wam życzyć. Więc życzę Wam i sobie by nie dać się zwariować, by mieć siłę i pozostać sobą. By spędzić ten czas tak jak sami chcemy. Fotografom zaś sprawnej migawki, szybkiego autofocusa, nieszumiących matryc,obiektywów ostrych jak brzytwa, najlepszych kadrów no i światła światła i jeszcze światła :)
A pod choinką niech każdy znajdzie to czego najbardziej pragnie!

WESOŁYCH! :)


wtorek, 16 grudnia 2014

Więcej indywidualności!

 
Zaglądając na portale fotograficzne nie da się nie zauważyć, że najpopularniejsze obiekty do fotografowania to krajobrazy i kobiety. Jeżeli jeszcze zdjęcia krajobrazów są różne (mimo, że pewne mody da się spostrzec) głównie ze względu na różnorodność krajobrazową, to wśród zdjęć modelek wszystko wydaje się zlewać w jedno zdjęcie. Czasami nawet trudno odgadnąć autora. Wszystkie dziewczyny (koniecznie młode i ładne) pokazane w lesie (różne wersje krzaków rządzą) na ekstremalnie płytkiej głębi tak wyalienowane z otoczenia, że wygląda jakby były wklejone, bez mimiki (no bo czy lekko rozchylone usta można nazwać mimiką?), w strojach (lub bez) absolutnie nie pasujących do otoczenia. Wszystkie zdjęcia tak samo obrobione (gładziutko, jak najgładziej), nawet modelki stają się do siebie podobne. Co stało się z dążeniem do rozpoznawalności fotografów? Co z poszukiwaniem własnego stylu? Zamiast tego mamy kalki „cudnie – pięknych” zdjęć. A ile z nich tak naprawdę zapamiętamy? 

ps. Żeby nie było: sama kiedyś też popełniłam podobne foty i nawet kiedyś mi się podobały :))

 To tyle przemyśleń przy kawie a na zdjęciu Śnieżny Potwór sprzed półtora tygodnia :)

piątek, 12 grudnia 2014

świąteczne ozdoby

No to sobie chorujemy ... co zrobić by chore dziecko nie rozniosło domu? Znaleźć mu zajęcie :) No to robimy ozdoby świąteczne.czwartek, 4 grudnia 2014

senatorskie jedzenie :)

Wczoraj przed moim obiektywem gościły bardzo smaczne modelki. Na dodatek nie marudzące na to że im cienie pod oczami wyszły albo żeby im nos w photoshopie zmniejszyć :) Jednym słowem kilka ujęć jedzenia z hotelu Senator w Starachowicach: