Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2014

Pienza i okolice

Pienza to sympatyczne włoskie miasteczko z ciekawą architekturą. Nawet bardzo ciekawą. Jednak w dniu,  w którym tam byłam nie miałam absolutne "weny" do fotografowania budynków. Dużo bardziej jestem zadowolona z krajobrazów - mimo, że robione były niemal w samo południe.


Widoki z murów Pienzy:
Trzeba jednak przyznac, że mają tam piękne nazwy ulic:


gdy światło nie dopisuje ...

Czasami po prostu robi się zdjęcie wtedy gdy można. Nie można poczekać na lepsza porę, ciekawsze światło, czy kontrast jaki by się chciało. W czasie wyprawy do Toskanii czasami było światło po prostu miodzio a czasami ... fotografowało się w bardzo nieprzyjaznym świetle. Czasami pomagał polar ale na 300 mm nie mam dobrego filtra polaryzacyjnego. Co robić? Całe szczęście, że jest RAW.
Przeglądając zdjęcia zastanawiałam się dlaczego to ujęcie nie zostało skasowane w aparacie:

Po chwili: a tak - chodziło mi o te kupę krzaków na szczecie wzgórza. Na zdjęciu wygada to o wiele gorzej niż wtedy w rzeczywistości. Mdłe kolory, brak kontrastu no po prostu nijakie. 
Otworzyłam RAW w cameraraw i zaczęłam się bawić suwakami .. i zaczęło to wyglądać trochę lepiej. Trochę zabawy maskami ... przekadrowałam ...

Potem zastanowiłam się czy nie lepiej by było w BW  i tak zostawiłam.
Dlatego właśnie lubię format RAW :)

świtaniec pod Montepulciano

Wspomnienia z Toskanii. Na zdjęciach jeden z toskańskich świtańców - pod miejscowością Montepulciano.świtaniec na Brodach

Jedno z moich ulubionych fotograficznie miejsc .... spory akwen wodny gdzie można liczyć na jachty na wodzie, wędkarzy czy pływające domki :)


Dzisiaj na miejscu byłam jeszcze przed świtem ... mgła była tak, że można by ją nożem ciąć ....Pitigliano

Jedno z malowniczych toskańskich miasteczek ...