Nota prawna

Wszelkie treści zamieszczone na blogu (zarówno teksty, jak i zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.

Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nie oddaję zdjęć za za darmo.

wtorek, 24 czerwca 2014

Maurzyce

W powiecie łowickim jest niewielka wioska Maurzyce a w niej skansen wsi łowickiej z 1985 roku. Miejsce fotograficznie i malarsko bardzo ciekawe. Miałam okazję odwiedzić je w czasie pleneru fotograficzno-malarsko-rzeźbiarskiego BlueArtVision.

Dwa zdjęcia w podczerwieni:

Wnętrze kościoła:

"Zabójcze" kolory chat:

Malarka przy pracy - pozdrowienia dla Ireny i Steffi  :)

A takie rzeczy to tylko w Maurzycach :) Pozdrowienia dla sympatycznych modeli :)

piątek, 20 czerwca 2014

Araby na Ponidziu.
Na początku czerwca wspólnie z Ewą i Piotrem odwiedziliśmy trochę zapomniany zakątek świętokrzyskiego - Ponidzie.
Naszym głównym celem była stadnina koni w Michałowie. Piękne konie w pięknych okolicznościach przyrody - czego chcieć więcej? Serdeczne podziękowania dla gospodarzy stadniny i pracowników za okazaną cierpliwość a przede wszystkim dla Pani Urszuli Białobok za niezwykłą gościnność i piękne opowieści o koniach i stadninie. Wizyta w stadninie zaowocowała oczywiście zdjęciami:Oprócz koni odwiedziliśmy Archiopactwo w Jędrzejowie - podziękowania dla Ojca Opata za otwarte drzwi i ojca Przeora, który znosił cierpliwie nasze prośby :)
Oprócz tego Tokarnia (dla odmiany w podczerwieni):


I krajobrazy nad Nidą:


A także pałac w Chrobrzu.


Dzięki wszystkim za wspólne fotografowanie i miło spędzony czas.
Warsztaty - prowadzili Ewa i Piotr, przygotowanie trasy - moja skromna osoba.

czwartek, 19 czerwca 2014

Łódzkie klatki schodowe i nie tylko

W czasie pobytu w Łódzkim nie mogło zabraknąć oczywiście i samej Łodzi. Mnie zauroczyły nie fasady kamienic ale klatki schodowe. 


Był upał i kurtyny wodne ...

Były rysunki młodzieży:No i przede wszystkim był funkcjonariusz Czako. Przemiły. Lubi daktyle i obiektywy.

środa, 18 czerwca 2014

Komisariat Konny Policji w Smardzewicach

Podczas Blue Art Vision mieliśmy okazje fotografować policję konną ... pięknie pozowali/galopowali po wodzie na tle zachodzącego słońca.
I tak - miałam piach na aparacie a wodę na obiektywie :))

wtorek, 17 czerwca 2014

Opactwo w Sulejowie

Na początku czerwca brałam udział w plenerze Blue Art Vision. Zjechaliśmy niemal całe województwo Łódzkie. Jednym z wielu miejsc jakie odwiedziliśmy było Opactwo w Sulejowie.


Niestety fotografowaliśmy tam w samo południe więc ratowałam się podczerwienią. A to nasz przewodnik po Opactwie:

sobota, 14 czerwca 2014

uuufffff ....

I jeszcze raz: ufff.... Właśnie dobiegło końca kilka bardzo intensywnych dni. Najpierw koński plener na Ponidziu a potem drugi plener w Łódzkim - również z elementami końskimi. :)
Było konie, komary, woda w butach, upał, policjanci na koniach, pies liżący obiektyw, ogromna dziura w ziemi  ...i wiele innych rzeczy. 

Ale o tym wszystkim potem na razie ... jedno ujęcie.
poniedziałek, 2 czerwca 2014

Jazda po włosku

Dzisiaj dwa ujęcia z ulic starych włoskich miasteczek. To jak tam się jeździ, w jakie uliczki się wjeżdża ... to naprawdę mnie stale zadziwiało :) A chodników mało ...

Ja bym chyba nie potrafiła tam jeździć :)