Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z maj, 2014

Toskańskie landszafty

Po sporej dawce czarno-bieli Toskanii, teraz trochę kolorowej.

Czarno-biała Toskania

Toskańskie krajobrazy to feeria barw i światła. Czasami jednak czarno-biel wydobywa z tych pięknych krajobrazów struktury, faktury i kształty, których nie widać w kolorze.


Rydno 2014

W ten weekend , jak co rok, odbył się Piknik Archeologiczny "Rydno". Można było oglądać zapaleńców, archeologów, przewodników świętokrzyskich i miłośników starożytności próbujących pokazać nam jak żyło się kiedyś w czasach paleolitu i neolitu.Można było zobaczyć jak wyrabiano mąkę:
czy też jak tkano materiał.

Można było też zobaczyć jak się lepi garnek z gliny i samemu spróbować to zrobić.

Próbowano pokazać jak wyglądała waza z Bronocic.
Można też było zobaczyć odtwarzane na potrzeby muzeum w Krzemionkach wyposażenie Ötzi'egoStał też namiot gdzie można było oglądać znaleziska pod mikroskopem.

Oprócz tego strzelanie z łuku, zabawa krwicą, zabawa w piasku ... tfu.... znaczy poznawanie pracy archeologa i wiele innych ciekawych rzeczy :)
Trochę informacji o Rydnie tu - klik. Poprzednie edycje Rydna: z 2012 roku - klik i z 2013 roku - klik Strona Pikniku: Rydno.

Siena

W czasie fotowyprawy do Toskanii zwiedzaliśmy też Sienę. Miasto, które miało mnie oczarować. Jednak tak się nie stało. Może zbyt wiele oczekiwałam? W każdym razie to co skutecznie mnie zniechęcało to tłumy ludzi. Na każdym niemal kroku.
Wspaniała katedra, na której oglądanie tak się cieszyłam - ta kamieniarka!!! zostawiła wrażenie autostrady wycieczkowej - tyle osób się przewalało. O rozstawieniu statywu czy monopodu nie było co marzyć - ochrona skutecznie to uniemożliwiała - tylko wysokie iso i podpieranie ścian :)Jednak gdy się trochę odeszło od głównego placu zrobiło się trochę spokojniej .... uuuufff...
Miasto i architektura - piękne, warte fotografowania ... ale te tłumy ...chociaż jak się dowiedziałam wtedy i tak było malo ludzi :D

TE cyprysy

Dzisiaj zdjęcia z jednego z wieczornych plenerów w Toskanii przy "tych" cyprysach :)Bolonia

W czasie wyjazdu do Toskanii zaliczyliśmy trzygodzinną przerwę w Bolonii. Miasto piękne ... ale prawda taka, że statywu nikt nie zabrał  - po tylu godzinach jazdy bardziej chcieliśmy nogi rozprostować niż fotografować  :)
Kilka kadrów z tego miasta.
 katedra św. Piotra:Toskańskie landszafty

Tym razem kilka samotnych drzewek z różnych toskańskich plenerów :)


Lubie takie drzewka w przestrzeni :))