Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z kwiecień, 2014

fotografowanie w grupie

Fotografowanie w grupie ma swoje plusy jak i minusy :)
Oto jeden z minusów - dodam, że "delikwent" przeżył ale tylko dlatego, że i tak było krzywo :DDD

Innym z minusów jest powielanie ujęć - ale z drugiej strony jest to i plus - bo patrzy się inaczej niż zwykle.  Zwraca się uwagę na rzeczy jakich normalnie się nie zauważa, a które zauważył współuczestnik.
Współuczestnicy są też bardzo podatni na prośby typu: "przejdź się proszę tą ulicą potrzebuję sztafażu" - nikogo takie prośby nie dziwią, wszyscy je rozumieją, podobnie jak: "potrzymaj trochę tę świeczkę ..." czy: "Kaśka, załóż jutro coś zielonego/niebieskiego - będzie ładnie komponować się z murami. "
Najlepsze są jednak takie nieplanowane ujęcia, które bez współuczestników nie były tak fajne:


Lubię fotografować w grupie :)

Katedra (Duomo) w Arezzo

W najwyższym punkcie miasta wyrasta wielka katedra. Budowę jej rozpoczęto pod koniec XIII w., a ukończono z początkiem XVI, lecz kampanila (dzwonnica) pochodzi z ubiegłego stulecia, a fasada z obecnego. Witrażowe okna, wykonane w 1520 r., są dziełem Guillaume'a de Marcillat; przepuszczają tak mało światła, że inne prace tego artysty we wnętrzu - obrazy w trzech pierwszych wnękach nawy głównej - są właściwie niewidoczne.
 W Arezzo spędziliśmy 9 (!) godzin wracając z fotowyprawy do Toskanii z Ewą i Piotrem.
Zagadka: kilka zdjęć z tego wpisu to HDR'y z trzech klatek jpg a jedno - pojedyncze wywołanie RAWa. Które to z RAW'a? :)

kilka toskańskich landszaftów

Kilka kolorowych kadrów z niezwykle słonecznego miejsca :)

mglisty toskański świtaniec

Toskania .... piękna Toskania ... słoneczna Toskania ... jeden dzień jednak przywitał nas prawdziwie świętokrzyską mgłą. Która zalała doliny jak mleko i tylko co nieco wystawało przez nią. Mgła szybko się ruszała to odsłoniła aby tamto zasłonić ... ostrzyłam manualnie - autofocus mi wariował ...

 a to część naszej grupy :)
To był piękny poranek :)

A tu wrażenia jednej ze współuczestniczek fotowyprawy

Klasztor Monte Oliveto Maggiore

Zgrałam w końcu zdjęcia z kart na dysk ... i nawet prawie posegregowałam ;)


W czasie pobytu w Toskanii z Ewą i Piotrem mielismy możliwość fotografowania benedyktyńskim klasztorze Monte Oliveto Maggiore. Klasztor powstał w 1313 roku, podlega bezpośrednio Watykanowi.
Kilka kadrów z tego miejsca:

Bardzo klimatyczne miejsce.

Ta piękna Toskania!

Ostatnie dni spędziłam w pięknym, malowniczym, słonecznym i ciepłym miejscu. W Toskanii. Na fotowyprawie z Ewą i Piotrem. Wiosna w tym miejscu zachwyca kolorami, zapachami, widokami. Były i wschody słońca i zachody, malownicze miasteczka i duże miasta, wino i sery. katedry i ferrari (widzieliście kiedyś 42 ferrari w jednym miejscu?). No i przede wszystkim przesympatyczni ludzie. I Ci miejscowi, którzy przyjmowali aparaty z uśmiechem i Ci wariaci co ganiali wszędzie z aparatami :))

Kierowcy, którzy dzielnie wstawali o nieludzkich porach by wariatów zawieźć w plener, gospodyni, uśmiechnięta i serdeczna, przewodnik o wielkiej cierpliwości :D

Na razie zgrywam z kart to wszystko co zrobiłam .... a jest tego trochę :) W najbliższym czasie będę Was Toskanią zameczać.


Dzień chwalenia się :)

Dostałam dzisiaj w łapy książkę z ładnymi zdjęciami. jedno szczególnie ładne jest na okładce ;)


Zdjęcie z okładki zrobiłam w zeszłym roku w Koprzywnicy. Na focie - Kapitularz. W środku też jeszcze można zobaczyć coś mojego :)
Bardzo miłe uczucie coś takiego oglądać.

A moja mała pociecha przyniosła dzisiaj z przedszkola coś takiego:

Dumna mama ze mnie :)