Przejdź do głównej zawartości

Maurzyce

W powiecie łowickim jest niewielka wioska Maurzyce a w niej skansen wsi łowickiej z 1985 roku. Miejsce fotograficznie i malarsko bardzo ciekawe. Miałam okazję odwiedzić je w czasie pleneru fotograficzno-malarsko-rzeźbiarskiego BlueArtVision.

Dwa zdjęcia w podczerwieni:

Wnętrze kościoła:

"Zabójcze" kolory chat:

Malarka przy pracy - pozdrowienia dla Ireny i Steffi  :)

A takie rzeczy to tylko w Maurzycach :) Pozdrowienia dla sympatycznych modeli :)

Komentarze

 1. Fabulous pictures! My favorit: The painterlady in the gras...with a little bit of HDR-effect? And I like the black/white version of the woodchurch. I'm curious about your next pictures!
  Greatings from Brandenburg/ Germany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks Steffi :)
   Painted woman is not HDR - a pulling shadows with RAW files

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czarny poniedziałek

W dniu dzisiejszym w Starachowicach podobnie jak i w całej Polsce odbył się protest kobiet.
Oto kilka ujęć.Jeszcze jeden wschód ...

...niby jeden z wielu ale jednak bardzo szczególny - bo dziecko chciało wstać o trzeciej nad ranem by pojechać i zobaczyć wschód słońca latem. Byłyśmy w Wąchocku. Takich chmur to jeszcze na zdjęciach nie miałam. Fotografowałam mało z wiadomych względów i z wiadomych względów nie brałam statywu ;) To jeden z najfajniejszych  moich wschodów!

Mała pozdrawia wszystkich śpiochów ;)

Świętokrzyskie świętojańskie

W tym roku, jak co roku, grupa maniaków fotograficznych razem z Ewą i Piotrem, najechała teren Świętokrzyskiego. Było gorąco, bardzo gorąco i jeszcze goręcej.
Były i piękne pola i stary klasztor i stare samochody ... a także sporo rozmów o fotografii - to jest najfajniejsze.

Pierwszy dzień zaczęliśmy od fotografowania klasztoru ojców cystersów w Wąchocku - kopalnia kadrów i jak przyjemna atmosfera a i klimat bardziej zdatny do życia niż poza murami (10stopni różnicy temperatury!)

Na zachód słońca polowaliśmy na malowniczych, pofalowanych polach tuż za progiem gospodarstwa gdzie spaliśmy.


Wschód to było wyzwanie ... trzeba było wstawać po około trzech godzinach snu bo wyjazd był o trzeciej rano i jechaliśmy na Łysą Górę.Następnie pojechaliśmy na Wielki Piec w Starachowicach. Tam oprócz stałej, niezwykle fotograficznej ekspozycji, mogliśmy fotografować zlot starych samochodów. Po obiedzie - zabytkowa chałupa Czernikiewiczów w Bodzentynie, a zachód - znowu na polach - tylko kawałek dale…