Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z wrzesień, 2013

Takie rzeczy tylko na Ponidziu

Wiele rzeczy widziałam w życiu ... ale czegoś takiego nie:


Parking pięknie ogrodzony, wysypany żwirkiem ... nic tylko parkować. Ale prywatny i bezpłatny?
Nie wierzycie? Jedźcie do Skorocic ;)

Jeszcze te serduszka mnie zastanawiają ...  :)

wyjatkowo niełaskawa pogoda ...

Długo planowany wypad na zachód słońca do Krajna zakończył się niepowodzeniem z powodu dwóch Indian, którzy pomylili osoby ...
Mowa oczywiście o Indianinie Zachmurzona Twarz i jego przyjacielu Deszczowa Twarz, którzy zwykle towarzyszą Sławkowi. Wygląda na to, że w trakcie warsztatów spodobało im się w świętokrzyskim.
Gdy wyjeżdżałam na zachód była piękna pogoda: chmury, wiatr, słońce ... wszystko zapowiadało cudowny zachód słońca. Niestety przyszły ogromne ilości chmur, deszcz ... i zrobiło się beee ... robiłam co mogłam ...


Nie ciesz się jednak Sławek - dokonałam stosownych rytuałów i odesłałam Ci przyjaciół :D Masz jednak szansę, że Cię nie znajdą ;)


Ślub Karoliny i Mata

Niesamowicie sympatyczna para, Karolina i Mat postanowiła, że będzie razem. A tak to w dużym skrócie  wyglądało:
U fryzjera Mat wykazał się ogromna cierpliwością ...

... a nawet teściowa doradzała przy czesaniu   ...

... w końcu było zrobione :)

W domu zamieniłam się w "pierwszą pomoc kosmetyczną" :) (zdjęcie zrobiła druhna - dzięki Diana - jedno z nielicznych zdjęć na których jestem!)

Potem USC w Skarżysku 
Plener w Końskich:
Dużo szczęścia kochani :))

Druga twarz Ewy :)

Tej Ewy:


Wszystko działo się na zamku w Iłży  ... a zaczęło się od teleportacji ...
Dodam, że bardzo trudno było nam się nie śmiać ... bardzo trudno no mówiąc prawdę poległyśmy i pękałyśmy ze śmiechu :DD

 A miny ludzi, których mijałyśmy były ...  bezcenne :DD

Sandomierskie szachy

Szachy. Znana od wieków królewska rozrywka, która wymaga analitycznego myślenia, mistrzowskiej taktyki i umiejętności przewidywania reakcji przeciwnika zawsze o kilka ruchów naprzód. Ich historia jest niemal równie długa jak historia cywilizacji. Niektórzy badacze przypuszczają bowiem, że terakotowe figurki odnalezione na terenach dawnej Mezopotamii (datowane na 6000 lat p.n.e.) używane były jako figury szachowe. Bliskie współczesnym zasady tej gry zostały opracowane w V wieku n.e. w Indiach – gdzie nosiła ona nazwę czaturanga. Podarowana przez indyjskiego radżę szachowi Persji przekształciła się w grę zwaną czatrang. Po opanowaniu Persji przez Arabów w VII wieku grę zaczęto nazywać szantradżem a jej reguły uległy niewielkim zmianom. Dzięki arabskim entuzjastom gra wzbogaciła sie o nowe sposoby rozgrywania partii. Do Europy szachy trafiły VIII – IX wieku najpierw do Hiszpanii, potem do Włoch i Francji. Do Rosji szachy przywędrowały bezpośrednio ze wschodu w IX wieku. Na tereny p…

Warsztaty w Sandomierzu

Właśnie zakończyły się warsztaty fotograficzne w Sandomierzu organizowane przez Digital foto Video  pod czujnym, merytorycznym okiem Ewy i Piotra.

To były intensywne trzy dni, które pozostaną w mojej pamięci ze względu na niesamowitą atmosferę i przemiłych "warsztatowiczów".

Wiele rzeczy zapamiętam na długo, między innymi wspinaczkę  na wieżę w kościele w Koprzywnicy po pionowych metalowych drabinkach (przy moim lęku wysokości!) i skakanie po ścianach wąwozu królowej Jadwigi.

Oprócz Koprzywnicy (gdzie tak długo buszowaliśmy po wszystkich zakamarkach - ukłony dla pana Jana i serdeczne podziękowania dla księdza proboszcza) - fotografowaliśmy zamek Krzyżtopór - który mimo zmian (brrr ... te okna!) nadal jest kopalnią kadrów. W Sandomierzu zaś weszliśmy do kościoła św. Michała przy seminarium duchownym (dziękuję za miłe przyjęcie i podziękowania dla księdza dyrektora), fotografowaliśmy trasę podziemną a Piotr błyskał nam kolorowymi światłami (gdzie weszliśmy przed otwarciem dl…