Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z maj, 2013

Konwaliowe sny

takie tam zabawy światłem :)
Helios + pierścienie pośrednie.
:))

Niedzielny wschód na Brodach.

Noc z soboty na niedzielę - śnią mi się pięknie podświetlone chmurki o wschodzie. Co robić - wstaje o 3.50 i jadę na ten wschód :)) Dokąd? Na Brody - tam zawsze znajdzie się coś ciekawego do fotografowania.

I tak czekałam sobie na wschód razem z wedkarzami:A chyba trzeba być niezbyt rozsądnym by najpierw wstawać na wschód by mieć piękne kolory a potem zamieniać je na BW.


Chmur nie było :( tylko mgła.

Rydno 2013

W tym roku jak co roku odbyła się impreza Rydno 2013 (dziś ostatni dzień!). O samym Rydnie już pisałam tu więc dzisiaj tylko kilka zdjęć.A tu link do zdjęć z zeszłorocznego Rydna.

I strona pikniku

Moje miejsce w dolinie Kamiennej

Zajęłam drugie miejsce w konkursie "Moje miejsce w dolinie Kamiennej".

http://foturysci.wordpress.com/2013/05/14/rozstrzygniecie-konkursu-moje-miejsca-w-dolinie-kamiennej/ Niestety mało osób startowało :(


Zdjęcie wykonane zimowym świtem - bardzo zimno było tak, że pilot odmówił posłuszeństwa :)

:D

takie tam ... znów chwalenie się ;)

Dostałam miłą wiadomość, że moja fotografia zatytułowana "Kłaniam się Tobie" zajęła trzecie miejsce na konkursie fotograficznym "Takie jest życie, taki jest świat".

Konkurs organizowany jest od wielu lat a wyróżnia go regulamin: nikt nie chce praw do zdjęć, nie chcą nawet zdjęcia w formie elektronicznej (proszą tylko o prace wyróżnione do katalogu), a nawet uwaga - odsyłają prace po wystawie - z wyjątkiem nagrodzonych.

Wyróżniona praca:

 Zdjęcie zrobione bladym, letnim świtem na zalewie Brody.


:))

edit:
i link http://www.karlino.pl/aktualnosc-3379-najblizszy_weekend_w_karlinie.html

Podczerwona Kamienna

Co robić gdy słońce niemiłosiernie przygrzewa, jest samo południe i wokół ani śladu łagodnego światła? Opalać się, pływać? Niektórzy robią zdjęcia  a potem wysłuchują, że takie płaskie światło ... że nieładnie ... że ostre cienie...

Jednak można robić ciekawe zdjęcia i to nawet w samo południe - pod warunkiem posiadania filtra IR
Niestety wiąże sie to z koniecznością noszenia statywu chyba, że sie przerobi aparat na taki by rejestrował tylko podczerwień.

Tutaj zdjęcie z D60 i filtrem IR Hoya. Z całego wypadu niestety tylko to jedno mnie zadowala - zbyt silny wiatr był i poruszał gałęziami drzew i trawami.

No jeszcze jedno znalazłam - panorama z dwóch kadrów:


takie tam ... kwiatki

Trochę kwiatów dla poprawy nastroju w ten deszczowy weekend :)

Helios z pierścieniem pośrednim. Przymykałam przysłonę do f16 ... straszne brudy na matrycy wyszły :(