Nota prawna

Wszelkie treści zamieszczone na blogu (zarówno teksty, jak i zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.

Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nie oddaję zdjęć za za darmo.

niedziela, 31 marca 2013

Wesołych!

Chciałam Wam życzyć wesołych świąt z tradycyjnym zajączkiem :)

Zając własnoręcznej, rodzinnej, dzisiejszej roboty.
Pozdrawiam!

niedziela, 17 marca 2013

Świt na Łyścu

To był chyba ostatni tak piękny wschód bieżącej zimy. Wymagał ode mnie wstanie o 3.30. Chciałam być na miejscu co najmniej pól godziny przed wschodem słońca. Udało się :)
Po co? Po zdjęcia :)
A także po to by wysłuchać pierwszych ptasich treli. I po raz kolejny zdziwić się, że milkną w momencie gdy słońce się wyłania. Dlaczego? Kto wie? :)A potem nagle stało się jasno ... i ptaki znów sie rozśpiewały.Wydaje mi się, że słyszałam tez pustułkę - w każdym razie coś sokołowatego.

Przyroda czuje wiosnę mimo tych minus piętnastu, jakie były dzisiaj nad ranem.
Zapraszam na Łysiec tu oraz na wizytę w czasach pogańskich Łyśca

poniedziałek, 4 marca 2013

Skarżysko

Niby jest blisko ale jednak zawsze mam tam daleko :) Wczoraj jednak wybrałam się fotografować pozostałości zakładów Mesko. Dzięki Łukaszowi trafiłam do najciekawszych miejsc tych wielkich ruin "po-Meskowych". Chodząc po tych miejscach towarzyszyła mi myśl poslyszana od Łukasza: "wszystko co miało spaść już spadło" a przynajmniej trzeba było mieć taką nadzieję ;)) 
A w tym miejscu, pod orłem bez korony aż słychac myśl Marksa: "Co wy uważacie za słuszne lub sprawiedliwe, to nie ma znaczenia."


Zobaczyłam też miejsca, gdzie kręcono "Listę Schindlera":

Na koniec - zachód nad zalewem:piątek, 1 marca 2013

leśne klejnoty

Wczoraj spacerowałam i szukałam wiosny ... nie... nie znalazłam ... ale za to znalazłam takie klejnoty na dnie lasu :)Pozdrawiam :)