Przejdź do głównej zawartości

Kolegiata w Klimontowie.Dzisiaj jeszcze jeden piękny, świętokrzyski kościół: kolegiata św. Józefa w Klimontowie ufundowana w 1637 roku przez jerzego Ossolińskiego (brata fundatora Krzyżtoporu). Kościół zbudowano w latach 1643–1650 według projektu Wawrzyńca Senesa- budowniczego Krzyżtoporu. Zwraca uwagę przede wszystkim przepiękna kopuła.


Komentarze

  1. Witaj, pamiętam jakie wrażenie zrobił na mnie ten kościół za pierwszym razem. Właśnie za sprawą tej kopuły. Jeden z ładniejszych kościołów w Polsce. Byłem tam bardzo dawno temu w 1988 roku podczas wyprawy rowerowej wokół Gór Świętokrzyskich. Cała miejscowość jest atrakcyjnie położona i warta zobaczenia.
    Pozdrawiam i zapraszam na moja stronę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Anioł świetny, taki inny niz wszystkie kościelne :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czarny poniedziałek

W dniu dzisiejszym w Starachowicach podobnie jak i w całej Polsce odbył się protest kobiet.
Oto kilka ujęć.Radkowice po raz nie wiem który :)

Bardzo lubię to miejsce - klimatyczny drewniany kościółek położony w urokliwym miejscu. Wielkanocny wieczór spędziłam marznąc, fotografując go ponownie :)
Jeszcze jeden wschód ...

...niby jeden z wielu ale jednak bardzo szczególny - bo dziecko chciało wstać o trzeciej nad ranem by pojechać i zobaczyć wschód słońca latem. Byłyśmy w Wąchocku. Takich chmur to jeszcze na zdjęciach nie miałam. Fotografowałam mało z wiadomych względów i z wiadomych względów nie brałam statywu ;) To jeden z najfajniejszych  moich wschodów!

Mała pozdrawia wszystkich śpiochów ;)