Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty DFV w świętokrzyskim - II edycja

Wczoraj dobiegły końca warsztaty DFV w świętokrzyskim.  
W stosunku do pierwszej edycji program uległ drobnym zmianom. Zamiast muzeum w Sielpi był Starachowicki Wielki Piec, zamiast wschodu nad Suchedniowem odwiedziliśmy Barbarkę. Drugi wschód słońca przywitaliśmy w Wąchocku nad Kamienną.

Gwiazdami tej edycji, jak zresztą i poprzedniej były: klasztor ojców Cystersów w Wąchocku i zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

Oprócz fotografowania krajobrazów i architektury mieliśmy okazję bliżej poznać możliwości lamp błyskowych i zastosowanie ich do portretu w plenerze.

Czas odespać warsztaty bo spaliśmy ... krótko jak zwykle :-)

Komentarze

  1. Kasia doświadczyła tej mocy, bo robiła za modelkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. modelki mają ciężki kawałek chleba :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czarny poniedziałek

W dniu dzisiejszym w Starachowicach podobnie jak i w całej Polsce odbył się protest kobiet.
Oto kilka ujęć.Jeszcze jeden wschód ...

...niby jeden z wielu ale jednak bardzo szczególny - bo dziecko chciało wstać o trzeciej nad ranem by pojechać i zobaczyć wschód słońca latem. Byłyśmy w Wąchocku. Takich chmur to jeszcze na zdjęciach nie miałam. Fotografowałam mało z wiadomych względów i z wiadomych względów nie brałam statywu ;) To jeden z najfajniejszych  moich wschodów!

Mała pozdrawia wszystkich śpiochów ;)

Świętokrzyskie świętojańskie

W tym roku, jak co roku, grupa maniaków fotograficznych razem z Ewą i Piotrem, najechała teren Świętokrzyskiego. Było gorąco, bardzo gorąco i jeszcze goręcej.
Były i piękne pola i stary klasztor i stare samochody ... a także sporo rozmów o fotografii - to jest najfajniejsze.

Pierwszy dzień zaczęliśmy od fotografowania klasztoru ojców cystersów w Wąchocku - kopalnia kadrów i jak przyjemna atmosfera a i klimat bardziej zdatny do życia niż poza murami (10stopni różnicy temperatury!)

Na zachód słońca polowaliśmy na malowniczych, pofalowanych polach tuż za progiem gospodarstwa gdzie spaliśmy.


Wschód to było wyzwanie ... trzeba było wstawać po około trzech godzinach snu bo wyjazd był o trzeciej rano i jechaliśmy na Łysą Górę.Następnie pojechaliśmy na Wielki Piec w Starachowicach. Tam oprócz stałej, niezwykle fotograficznej ekspozycji, mogliśmy fotografować zlot starych samochodów. Po obiedzie - zabytkowa chałupa Czernikiewiczów w Bodzentynie, a zachód - znowu na polach - tylko kawałek dale…